Azokat a termékeket, amelyek a mai napig ökocímkét kaptak az ECO LABEL cím alatt, egy hónapig állították ki szervezetünk termeiben, és mutatták be az érdeklődő gyártóknak és fogyasztóknak.

Bejelentették, hogy ezt az eseményt, amely nagyban hozzájárult mind az ökocímke koncepció bevezetéséhez, mind a hasonló termékeket gyártó cégek összejöveteléhez, ezentúl minden évben megismétlik.
A hazánkban gyártott egyéb termékeket és szolgáltatásokat is kiállították ezen a rendezvényen, és megvitatták a különböző ökocímke programok együttes fellépésének lehetőségeit.
A kiállítás ideje alatt szervezetünk workshopoknak és bemutató programoknak adott otthont, amelyeket szakértők, gyártók, fogyasztói szövetségek és egyéni fogyasztók hajtottak végre a felelősségteljes vásárlással, a fogyasztási szokásokkal és a mindennapos kis erőfeszítésekkel a környezet másképp való szemlélete érdekében.
Az előadásokban kiemelt két fő kérdés a következő volt:
Időközben a jelenlegi COVID-19 időszakban mindenféle közegészségügyi intézkedést meghoztak, és betartották a vonatkozó jogszabályi előírásokat.