ECO LABEL Sertifikası - Elektronik Aletler

ECO LABEL Sertifikası - Elektronik Aletler

ECO LABEL programının kapsadığı bir ürün grubu da elektrikli cihazlardır. Verimli ev ve ofis cihazları kullanmak, enerji tüketiminde önemli düşüşler sağlamakta, bu ise aynı zamanda maliyet tasarrufu anlamına gelmektedir. Konutta kullanılan olsun, ofislerde kullanılan olsun, çok çeşitli enerji tasarruflu cihazlar, elektrikten ve maliyetten tasarruf etmeye yardımcı olmaktadır. Diğer eko etiketlerin büyük bir kısmı buzdolapları, çamaşır makinaları veya bulaşık makinaları gibi birçok büyük elektrikli ekipmanı kapsamaktadır, ancak bunlar, elektrikli küçük ev cihazlarını kapsamamaktadır. Oysa ECO LABEL çevre etiketi, enerji tasarrufu sağlayan su ısıtıcıları, kahve makinaları ve saç kurutma makinaları gibi elektrikli küçük ev cihazlarını da kapsamaktadır.

ECO LABEL Sertifikası - Elektronik Aletler

Elektrikli tüm cihazlar için dayanıklılık ve tamir edilebilirlik özellikle önemlidir. Çünkü bu cihazların üretimi sırasında tüketilen enerji ve kaynaklar çok yüksektir. Bu nedenle ECO LABEL, ürünlerin mümkün olduğu kadar uzun süre kullanılabilmeleri için, değiştirilebilir pillere, iyi bir yedek parçaya, ilave garantilere, güncellemelere ve geliştirme seçeneklerine sahip olmasını gerektirmektedir.

Ayrıca cep telefonları ve kablosuz ev telefonları gibi elektromanyetik radyasyon kullanarak çalışan cihazlar söz konusu olduğu zaman, ECO LABEL, yasal gerekliliklerin ve uluslararası standartların ötesine geçmekte ve katı sınırlar belirlemektedir.

Bugün artık çok sayıda ürün ve hizmet, tüketiciler için satın alma kararlarını kolaylaştırmak amacı ile tasarlanmış işaretler ve etiketler taşımaktadır. Ürün ve hizmet satın alırken net bir rehberlik sağlaması için, bütün eko etiketler, hem farkındalık yaratmaya hem de güvenilirliği arttırmaya odaklanmaktadır. ECO LABEL çevre etiketi, ilk uygulamaya girdiği günden itibaren tüketicilerin güvenini kazanmış bir belgelendirme ve etiketleme programıdır. ECO LABEL, rakipsiz ürün çeşitliliğine sahiptir. Günlük yaşamın hemen hemen tüm alanlarında binlerce ürün ve hizmet ECO LABEL ekolojik etiketi ile ödüllendirilmiştir.

Kuruluşumuz, bilim ve teknoloji alanında dünyada yaşanan gelişmeleri yakından takip eden ve sürekli kendini geliştiren güçlü bir çalışan kadrosuna sahiptir. Aynı zamanda modern test cihazları kullanmakta ve dünyanın her yerinde kabul gören test yöntemleri uygulamaktadır. Bu çerçevede üretici firmalara ECO LABEL belgelendirme hizmetleri sunmaktadır.