ECO LABEL Sertifikası - Kağıt ve Matbaa Ürünleri

ECO LABEL Sertifikası - Kağıt ve Matbaa Ürünleri

İnsanlar artık çevreye duyarlı bir şekilde yaşamak, alışveriş yapmak, imal etmek, yenilemek veya bir ofis donatmak zorundadır. Eko sistemlerdeki geri dönüşü gittikçe güçleşen tahribatın durdurulması başka türlü mümkün değildir. ECO LABEL belgelendirme ve etiketlendirme programı dahil bütün çevre etiketleri, veya eko etiketlerin başlıca amacı, bu çabalara katkı sağlamaktır.

ECO LABEL Sertifikası - Kağıt ve Matbaa Ürünleri

ECO LABEL programının kapsadığı ürün grupları arasında kağıt ve matbaa ürünleri de bulunmaktadır. Çevre dostu bir ofis, herşeyden önce insanların sağlığı için faydalı olmaktadır. Tamamen atık kağıtlardan elde edilen geri dönüştürülmüş kağıt, ECO LABEL ürünleri arasında dikkat çekmektedir. Diğer taraftan kağıt üzerine baskı söz konusu olduğu zaman ECO LABEL programı yine ekolojik rehberlik sağlamaktadır. Ofislerde geri dönüştürülmüş kağıt kullanılması, kaynakların korunması açısından önemlidir.

Geri dönüştürülmüş kağıt, gelişen teknolojiler sayesinde artık neredeyse saf elyaf kağıt kadar beyaz olmaktadır. Bu kağıtlar aynı zamanda yazıcılar ve fotokopi makinalarında da sorunsuz olarak kullanılmaktadır. Bu kağıtlar üzerindeki ECO LABEL çevre etiketi, kağıt liflerinin tamemen geri kazanılmış kağıttan olduğunu garanti etmektedir. Ağaçları kesilmekten koruduğu için bu etiket ormanların korunduğunun bir kanıtıdır. Ormanların korunması demek, aynı zamanda hayvanlar ve bitkiler için değerli habitatların korunması demektir. Tamemen geri dönüştürülmüş kağıt, çevreye etkisi açısından da önemli bir avantaja sahiptir. Bu ürünlerin üretim süreci, saf elyaf kağıda göre yaklaşık yüzde 70 oranında su ve yüzde 60 oranında enerji tasarrufu sağlamaktadır. ECO LABEL çevre etiketi, kağıdın üretimi sırasında hiçbir zararlı kimyasal maddenin veya kimyasal bileşiğin veya optik parlatıcıların ilave edilmediğini de kanıtlamaktadır.

ECO LABEL çevre etiketi aynı zamanda, düşük emisyon sergileyen, dayanıklı, düşük enerji tüketimine sahip ve çift taraflı baskı yapabilen fotokopi makinalarını tanımlamaktadır. Keza ECO LABEL etkitetinin kapsadığı ürünler arasında yeniden doldurulabilir toner modülleri de bulunmaktadır.

Kuruluşumuz, bilim ve teknoloji alanında dünyada yaşanan gelişmeleri yakından takip eden ve sürekli kendini geliştiren güçlü bir çalışan kadrosuna sahiptir. Aynı zamanda modern test cihazları kullanmakta ve dünyanın her yerinde kabul gören test yöntemleri uygulamaktadır. Bu çerçevede üretici firmalara ECO LABEL belgelendirme hizmetleri sunmaktadır.