Hangi Ürünler İçin ECO LABEL Sertifikası Alınabilir?

Hangi Ürünler İçin ECO LABEL Sertifikası Alınabilir?

Belli ürün gurpları üzerinde yer alacak ECO LABEL etiketi, ABD ve Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere dünyanın her yerinde tanınan ve hammadde temininden, üretime, dağıtıma ve ürünlerin atık olmasına kadar tüm yaşam döngüleri boyunca yüksek çevre standartlarını karşılayan ürün ve hizmetlere verilen bir çevresel mükemmellik etiketidir.

Hangi Ürünler İçin ECO LABEL Sertifikası Alınabilir?

ECO LABEL programı, üretici firmaları, üretim sürecinde daha az atık çıkarmaya ve daha düşük karbon dioksit üretmeye teşvik etmektedir. ECO LABEL kriterleri aynı zamanda üretici firmaları, dayanıklı ve geri dönüşümü kolay ürünler geliştirmeye teşvik etmektedir.

ECO LABEL kriterleri, çevresel etkilerini azaltmak ve eylemlerinin çevresel sonuçlarını garanti altına almak isteyen firmalar için bir yol haritası sunmaktadır.

ECO LABEL belgelendirme için başvurulacak başlıca ürün grupları şu şekildedir:

  • Çocuk ürünleri (çocuk bezi, cilt bakım ürünleri, saç ürünleri, ıslak mendil, göğüs implantları, diğer bebek ürünleri, çocuk tekstil ürünleri)
  • Ofis ürünleri (piller ve şarj cihazları, elektronik, baskı kartuşları, kağıt ve zarflar, kırtasiye ve el sanatları, diğer ofis malzemeleri)
  • Banyo ürünleri (bayan bağları, tuvalet kağıdı, kağıt havlular, kulak tıkaçları, pamuk, diş hijyeni, sabun, saç ürünleri, cilt bakım ürünleri, diğer hijyen ürünleri)
  • Mutfak ürünleri (pişirme, kağıt ve peçeteler, bulaşık yıkama, elektronik, diğer mutfak gereçleri)
  • Temizlik ürünleri (deterjan ve leke çıkarıcı, bulaşık yıkama, yağ çözücüler, mikrofiber bezler ve paspas)
  • Araba ve tekne ürünleri (arabalar ve tekneler için temizlik ürünleri, yakıt, araba yıkama, diğer otomobil ürünleri)
  • İnşaat ürünleri (bahçe, döşeme, boya ve cilalar, inşaat sektöründeki diğer kimyasal ürünler, mobilyalar ve aksesuarlar, yapı panoları, şömineler, pencereler ve dış kapılar)
  • Tekstil ürünleri (giyim, masa örtüleri, havlular, nevresimler, iplik, deri ve diğer tesktiller)
  • Hastane ürünleri (hemodiyaliz torbaları, diğer hastane ürünleri)
  • Hizmet (konaklama, basılı malzeme, temizleme servisi, restoran, konferans alanı, marketler ve diğer servisler)

Kuruluşumuz, bilim ve teknoloji alanında dünyada yaşanan gelişmeleri yakından takip eden ve sürekli kendini geliştiren güçlü bir çalışan kadrosuna sahiptir. Aynı zamanda modern test cihazları kullanmakta ve dünyanın her yerinde kabul gören test yöntemleri uygulamaktadır. Bu çerçevede üretici firmalara ECO LABEL belgelendirme hizmetleri sunmaktadır.