Hangi ECO LABEL Ürünlerin Mevcut Olduğu Nasıl Öğrenilir?

Hangi ECO LABEL Ürünlerin Mevcut Olduğu Nasıl Öğrenilir?

Bugün ECO LABEL, ürün veya hizmetlerin çevreye etkisini azaltmak ve tüketicilerin daha çevre dostu ürün ve hizmetler seçmesini kolaylaştırmak için vardır. Bir ürün veya hizmetin ECO LABEL ile ödüllendirilmesi için, bu ürün veya hizmet grubu için tespit edilmiş katı gereksinimleri karşılaması gerekmektedir. Bu gereksinimler belirlenirken esas olarak şu çalışmalar gerçekleştirilmektedir:

Hangi ECO LABEL Ürünlerin Mevcut Olduğu Nasıl Öğrenilir?

  • Ürün veya hizmetin tüm yaşam döngüsü incelenmekte ve temel çevresel faktörler tanımlanmaktadır
  • Kimyasal içerik ve zararlı maddelerin kullanımı, atık ayırma ve en aza indirme, enerji ve su kullanımı ve kalite ve dayanıklılık gibi temel çevresel ktiterler için katı gereklilikler belirlenmektedir
  • Bilinen endokrin bozucular ve alerjenlerin veya kanserojenlerin kullanılmadığından emin olunmaktadır
  • Ürün ve hizmetlerin sürekli gelişmesi için gereksinimler, düzenli olarak güncellenmektedir

Bugün için binlerce ürüne ECO LABEL belgesi verilmiştir ve ihtiyaç duyuldukça belge verilen yeni ürün ve hizmetler programa alınmaktadır. ECO LABEL belgesi almak ve ürünleri üzerine ECO LABEL çevre etiketi iliştirmek isteyen firmalar, hangi ürünler için bu hizmetlerin verildiğini ve ürün veya hizmetlerin hangi ürün grubuna girdiğini öğrenmek için hemen kuruluşumuz ile temasa geçmesi gerekmektedir.

Web sitemiz üzerinde yer alan ürün grupları ve bu gruplarda yer alan ürün ve hizmetler bilgilendirme amaçlıdır ve kesinlikle bunlarla sınırlı değildir. Kuruluşumuz daha iyi bir dünya için, titiz bilimsel çalışmalara ve yüksek etik ilkelere dayanmaktadır. Faaliyetlerinde, güvenlik endişeleri, sürdürülebilirlik, insan refahı ve çevre bilincine odaklanmaktadır.

Kuruluşumuz, bilim ve teknoloji alanında dünyada yaşanan gelişmeleri yakından takip eden ve sürekli kendini geliştiren güçlü bir çalışan kadrosuna sahiptir. Aynı zamanda modern test cihazları kullanmakta ve dünyanın her yerinde kabul gören test yöntemleri uygulamaktadır. Bu çerçevede üretici firmalara ECO LABEL belgelendirme hizmetleri sunmaktadır.