Ahşap, Mantar ve Bambu Esaslı Zemin Kaplamaları İçin ECO LABEL Belgesi

Ahşap, Mantar ve Bambu Esaslı Zemin Kaplamaları İçin ECO LABEL Belgesi

Eko etiketler, tüketicilerin bilinçlendirilmesi, talep uyandırması ve satın alma davranışına yol göstermesi dahil olmak üzere tüketicilerin eko etiketli ürün satın alma kararı üzerinde çok önemli bir etkiye sahiptir, ancak eko etkitlerin ne derece etkin oldukları hala sorgulanmaktadır.

Ahşap, Mantar ve Bambu Esaslı Zemin Kaplamaları İçin ECO LABEL Belgesi

Ahşap, mantar ve bambu esaslı yer döşemeleri ürün grubu, nihai ürün ağırlığının yüzde 80’inden fazlası için ahşap döşemeler, laminat parkeler, mantar zemin kaplamaları ve bambu zemin kaplamaları dahil olmak üzere iç mekan zemin kaplamalarını içermektedir. Bu ürünler ahşap, ahşap esaslı, mantar, mantar esaslı, bambu ve bambu esaslı malzemelerden veya katmanlarında sentetik elyaf içermeyen elyaftan üretilmektedir. Duvar kaplamaları, harici kullanım için kaplamalar, yapısal işlevli kaplamalar veya tesviye bileşikleri, bu programın kapsamına girmemektedir.

ECO LABEL etiketli ahşap, mantar ve bambu esaslı zemin kaplamaları, şunları garanti eden kriterleri karşılamaktadır: sürdürülebilir şekilde yönetilen ormanlardan geri dönüştürülmüş veya işlenmemiş liflerin kullanımı, üretim faaliyetleri için daha düşük enerji tüketimi ve düşük emisyona neden olan ürün.

Seçilen zemin malzemesi, sürdürülebilirlik, dayanıklılık, ses yalıtımı, konfor, hijyen ve temizlik kolaylığı, estetik ve benzer faktörler bazında değerlendirilmektedir. Bazı döşeme malzemeleri yüksek neme maruz kalan yüzeylere döşenmemelidir. Bu ürün grubunda yer alan döşeme, iç mekan kullanımına yönelik olmalı ve örneğin beton veya ahşap bir yüzeye döşenebilmelidir.

ECO LABEL etiketli bir zemin kaplaması, yüksek oranda yenilenebilir veya geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmelidir. Sağlığa ve çevreye zararlı kimyasallarla ilgili katı gereksinimleri karşılamalıdır. Düşük emisyonları ve iyi bir iç mekan ortamını garanti etmelidir. Enerji tasarruflu üretilmiş olmalıdır. Dayanıklılığı iyidir.

ECO LABEL etiketli döşeme, masif ahşap döşeme, parke döşeme, kaplama döşeme, laminat döşeme, linolyum döşeme, mantar döşeme, bambu döşeme, tekstil döşeme ve PVC içermeyen plastik döşemedir.

Kuruluşumuz, bilim ve teknoloji alanında dünyada yaşanan gelişmeleri yakından takip eden ve sürekli kendini geliştiren güçlü bir çalışan kadrosuna sahiptir. Aynı zamanda modern test cihazları kullanmakta ve dünyanın her yerinde kabul gören test yöntemleri uygulamaktadır. Bu çerçevede üretici firmalara ahşap, mantar ve bambu esaslı zemin kaplamaları için ECO LABEL belgelendirme hizmetleri sunmaktadır.