Elde Bulaşık Deterjanları İçin ECO LABEL Belgesi

Elde Bulaşık Deterjanları İçin ECO LABEL Belgesi

Artık insanlar çevre için çok daha duyarlııdır ve birçok kişi çevre için daha fazlasını yapmak istemektedir. Ancak konu etiketleme ve ambalajlama sektörü olunca bazı sorunlarla karşılaşılmaktadır. Yerküreyi destekleyen ve sürdürülebilirliği olan, ancak kalitesinden ödün vermeden daha çevre dostu bir seçenek bulmak, her zaman kolay olmamıştır. Günümüzde eko etiket programları sayesinde eko malzeme yelpazesi giderek genişlemekte ve geri dönüştürülemez sentetik malzemeler yerini giderek geri dönüştürülebilir malzemelere bırakmaktadır.

Elde Bulaşık Deterjanları İçin ECO LABEL Belgesi

Günümüzde tüketiciler ve profesyonel müşteriler, çevreyi korumanın çok önemli olduğunun farkındadır. Yapılan araştırmalara göre bugün her beş Avrupalı tüketiciden dördü, bağımsız ve tarafsız bir kuruluş tarafından uygun şekilde onaylanmış, daha çevre dostu ürünler satın almak istemektedir. Eko etiketller, tüketicilere ve profesyonel müşterilere, piyasada bulunan yüksek çevresel performansa sahip ürünleri kolayca tanımlamaları için güvenilir bir etiket olmaktadır.

Elde bulaşık deterjanları için köpük stabilitesi, viskozite, pH değeri ve yağ kesme, temel gereksinimlerdir. Bununla birlikte, üstün temizleme performansı ve sıra dışı kokular geliştirmek, tüketiciyi cezbetme çabalarının bir sonucudur. Ancak tüketiciler arasında formülasyon içeriği bilinci artmaktadır. Daha fazla insan ciltlerini düşünerek ürünlerde seçici davranmaktadır. Bu nedenle, kanıtlanmış yumuşaklığa sahip yüzey aktif maddeler, herhangi bir elde bulaşık yıkama ürünü için önemli bir kazançtır. Genelde doğal kaynaklardan elde edilen çok işlevli yüzey aktif maddeler, cilde yumuşaklık kazandırmaktadır.

Diğer yandan tüketiciler daha bilinçli hale gelirken, üretici firmaların ileri sürdükleri iddialarının doğrulanmasını aramaktadır. Tüketiciler satın alma kararlarını verirken sadece ürün özelliklerine değil firmanın bütününe bakmaktadır. Bu bakımdan üretici firmalar, ürünleri için ECO LABEL çevre etiketini tercih etmekte ve iddialarının, ürünlerinin gerçek doğasını temsil ettiğini kanıtlamış olmaktadır. Üçüncü taraf akreditasyonu ile veriler doğrulanmakta ve iddialarını ECO LABEL ile desteklemektedir.

Kuruluşumuz, bilim ve teknoloji alanında dünyada yaşanan gelişmeleri yakından takip eden ve sürekli kendini geliştiren güçlü bir çalışan kadrosuna sahiptir. Aynı zamanda modern test cihazları kullanmakta ve dünyanın her yerinde kabul gören test yöntemleri uygulamaktadır. Bu çerçevede üretici firmalara elde bulaşık deterjanları için ECO LABEL belgelendirme hizmetleri sunmaktadır.