Giyim ve Tekstil Ürünleri İçin ECO LABEL Belgesi

Giyim ve Tekstil Ürünleri İçin ECO LABEL Belgesi

Eko etiketleme, bir ürünün gerçekten ekolojik olduğunun ve üretim süreçlerinin düzenli olarak kontrol edildiğinin garantisidir. Bu, tamamen güvenilir ve yetkili bir belgelendirme ve etiketlendirme kuruluşunun sorumluluğudur. Bu sayede ürünler ekoloji, güvenlik ve eşitlik açısından yüksek standartlara sahip olmaktadır. Genel olarak bütün ekolojik ürünler aynı değere sahiptir. Ekolojik olması, çevre için iyi oduğunun bir ifadesidir. Çevre dostu ürünlere kadar verilirken eko etiketlemeye önem verilmesi, aslında ürüne bir katma değer ve gerçek bir garanti katmaktadır.

Giyim ve Tekstil Ürünleri İçin ECO LABEL Belgesi

Eko etiketleme, ekolojik ürünlerin gerçekten ekolojik olup olmadığının bilinmesini sağlamaktadır. Eko etiketlere güvenerek, satın alınan ürünlerin, yerküreye ve insan sağlığına zarar vermeyeceğinden emin olunmaktadır. Eğer bir ürün doğa için zararlı ise, bu ürün insan sağılığı için de zararlıdır. Bu bakımdan eko ürünler, petrokimyasallar, genetiği değiştirilmiş organizmalar ve diğer potansiyel olarak tehlikeli bileşenler içermemektedir.

Tekstil ürünleri ve deri giyecekler, eko etiketleme programlarında bir ürün grubunu teşkil etmektedir. Bu ürün grubu, çocuk ve yetişkin kıyafetleri, iç giyim, kot pantolon, iş elbiseleri, iç giyim tekstilleri, çarşaflar, havlular, yorganlar, yastıklar ve döşemelik kumaşlar gibi çok geniş bir ürün yelpazesini içermektedir.

Bugün çok sayıda yayınlanmış tekstil standardı ve eko etiket programı bulunmaktadır. Ancak tüm etiketler, tüm üretim zinciri için çevre dostu standartları garanti etmemektedir. Birçok tüketici, bu kadar eko etiket karşısında doğru karar vermekte zorlanmaktadır. Oysa günlük yaşamda pratik kullanım için, bir eko etiketin iyi bilinmesi ve güvenilir olması gerekmektedir. Bu bakımdan ECO LABEL etiketleme programının temel amacı, sürdürülebilir tekstil ürünleri için güvenilir bir rehberlik sağlamaktır.

ECO LABEL etiketinin çevreye olan faydaları, çevre dostu üretime odaklanması, kirleticiler için ürünlerin test edilmesi ve hammadde kullanımında ve nihai üretimde sosyal kriterlere ağırlık verilmesidir.

Kuruluşumuz, bilim ve teknoloji alanında dünyada yaşanan gelişmeleri yakından takip eden ve sürekli kendini geliştiren güçlü bir çalışan kadrosuna sahiptir. Aynı zamanda modern test cihazları kullanmakta ve dünyanın her yerinde kabul gören test yöntemleri uygulamaktadır. Bu çerçevede üretici firmalara giyim ve tekstil ürünleri için ECO LABEL belgelendirme hizmetleri sunmaktadır.